Šťastné a veselé vánoce
a úspěšný Nový rok 2003
Vám přeje Kment Consulting.Stáhněte si vánoční/PF balíček: Download the Christmas/PF package:

1.A Šachy MINI (4MB)
Klient WinBoard 4.2.6
Engine GNU Chess 5.0
Vybrané šachové partie


Sachy_MINI.ZIP

1.B Šachy HEAVY (11,2MB)
Klient WinBoard 4.2.6
Engine GNU Chess 5.0
Engine YACE 0.99.56
Vybrané šachové partie

Sachy_HEAVY.ZIP

2. Potisk pro CD
Grafický návrh potisku
(samolepy) na CD

CD-sachy.gif (162kB)

anebo formát CorelDraw 8
wb_duo.cdr (167kB)
tiskněte pouze vrstvy
CD_graphics a CD_brutto_filter

 

WinBoard je šachový klient zobrazující šachovnici, umožňující provádět tahy s figurami, hrát proti šachové engine na svém počítači, nebo přes šachový server na internetu s jiným hráčem či šachovým robotem, prohlížet si zaznamenané zápasy nebo přihlížet hrám on-line. Šachové engine jsou samostatné části spustitelné na vašem počítači, které provádějí vlastní hru. Programy WinBoard, GNU Chess a YACE představují to nejlepší z volně šiřitelných šachových programů. Pro zábavu i poučení je přibaleno asi 4000 záznamů šachových her různého druhu.

Všechny obsažené součásti (programy, data) jsou volně šiřitelné a můžete je proto darovat dále. Balíčky 1.A nebo 1.B můžete stáhnout, rozbalit PKZIPem a buďto přímo instalovat, nebo vypálit na CD. Pro CD též můžete stáhnout návrh potisku cédéčka 2 a vytisknout ho na samolepku, potěšit sebe nebo své blízké z dárku. Pokud to žádný váš grafický program neumí, tisk formátu .gif s nastavením pozice zvládá například Evaluation verze Paint Shop Pro (Menu File-Page Setup, Left Margin + Top Margin).

Balíček je připraven tak, aby instalace programů v něm obsažených byla snadná. Výběru programů, aktuálnosti verzí a ověření jejich základní fukčnosti bylo věnováno přiměřené úsilí. Obsah programů byl ověřen antivirem AVG 6.0. Programy jsou určeny pro operační systémy Microsoft Windows.

Balíčky obsahují instruktážní soubor index.htm. S instalací a základním používáním programů by si měli poradit i neangličtináři nebo děti.

Chcete-li na tuto stránku odkázat ze svého webu, použijte


Výhrady (ne)odpovědnosti:
Tento výběr programů, dat a dokumentace byl sestaven za podpory firmy Vojtěch Kment Consulting z volně šiřitelných programů a dat. Můžete je kopírovat, darovat či předat dál za předpokladu, že neporušíte originální licenční podmínky obsažených součástí, tj. zejména byste neměli pozměňovat obsah součástí a vyjímat z nich jejich licenční ustanovení.

Výběru programů, aktuálnosti verzí a ověření jejich základní funkčnosti byla věnována jistá pozornost, avšak Vojtěch Kment Consulting nenese a nepřebírá žádnou odpovědnost za funkce těchto programů, za vhodnost či nevhodnost použití, za následky použití nebo nemožnost použití, rovněž neposkytuje žádnou další podporu (ani placenou) s instalací nebo provozem software.


Další šachové partie ke stažení:

Záznam 6 her (.PGN) Garry Kasparov - Deep Junior (N.Y. 2003)


 Obsah © 2002-2003 Vojtěch Kment Consulting